• Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

          • 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasa VI pod kierownictwem pani Elżbiety Czopek przygotowała przedstawienie. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

          • Wycieczka na Szczebel

          • Dnia 11 października 2022 roku klasy IV - VIII uczestniczyły w pieszej wycieczce na Szczebel. Pogoda początkowo nam nie sprzyjała jednak pozwoliła na zdobycie pobliskiego szczytu. Z przełęczy Glisne wyruszyliśmy na Szczebel, zgodnie z zielonym szlakiem. Po dotarciu na miejsce, uczniowie podziwiali piękne widoki. Następnie wychowawcy rozpalili ognisko i wszyscy upiekli kiełbaski.

            Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Wycieczka sprawiła wszystkim wiele radości. Uczniowie już nie mogą się doczekać kolejnej wyprawy.

          • Akcja "Duży czyta małemu" - ciąg dalszy

          • Szkolna pielęgniarka odwiedziła uczniów z klas I – III, tym razem jej wizyta nie miała związku z zagadnieniami dotyczacymi zdrowia czy higieny, ale była poświęcona czytaniu. Pani Dagmara Wójcik zaprezentowała dzieciom książkę Barbary Gawryluk Dżok Legenda o psiej wierności. Jest to opowieść o przyjaźni człowieka i psa, o niezwykłej mądrości i wierności. Wydarzyła się naprawdę i do dziś pozostaje w pamięci mieszkańców Krakowa. Dziękujemy pani pielęgniarce za przedstawienie prologu tego opowiadania, a osoby zainteresowane poznaniem finału zachęcamy do wypożyczenia książki w bibliotece szkolnej.

          • Projekt "Razem przez cztery pory roku"

          • W naszym przedszkolu zakończył się pierwszy etap projektu "Razem przez cztery pory roku - moduł 1 Jesień", w ramach którego przedszkolaki pracowały na materiałach dostępnych w przyrodzie - darach lasu, ogrodu oraz sadu. Dzieci spędzały czas na świeżym powietrzu orz tworzyły piękne prace plastyczne. Nie obyło się także bez akcentu kulinarnego - przedszkolaki samodzielnie kisiły ogórki, robiły sałatkę jarzynową oraz próbowały soku jabłkowego zrobionego podczas zajęć.

          • Dzień Uśmiechu

          • W pierwszy piątek października świętujemy Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji w naszej szkole przygotowana została wesoła fotobudka, przy której uczniowie chętnie pozowali. Powstało wiele radosnych zdjęć. Dodatkowo do klas trafiły listy zadań do wykonania - dzięki temu każdy mógł zostać "sprawcą uśmiechu" i zrobić miły gest, który rozweseli drugą osobę. Uczniowie przekonali się, że warto być życzliwym, a okazane dobro zawsze do nas wraca!

          • Akcja - Sprzątanie Świata

          • Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątania Świata. Uczniowie po otrzymaniu odpowiedniego wyposażenia, ochoczo wyruszyli w teren by pozbierać śmieci, które zatruwają i zanieczyszczają naturę. Dzięki takim wydarzeniom nie tylko dbamy o czystość naszej miejscowości, ale także kształtujemy postawy odpowiedzialności za całą planetę. Myśl globalnie - działaj lokalnie!

            Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie!

          • Dzień Chłopaka w naszej szkole.

          • Jak co roku 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W najmłodszych klasach na chłopców czekały tego dnia miłe niespodzianki. Eleganckie krawaty czy personalizowane korony wykonane przez koleżanki uświetniły ten wyjątkowy dzień. Dodatkowo wiele radości sprawiła fotobudka, przy której wszyscy chętnie pozowali. Wszystkim chłopcom jeszcze raz życzymy wszystkiego najepszego!

          • Akcja "Duży czyta małemu".

          • W ramach akcji „Duży czyta małemu”, mającej na celu promowanie czytelnictwa, odbyło się spotkanie dzieci z klas 1 – 3 z panią Eweliną Moskałą, bibliotekarką z krzeczowskiej Filii Gminnej Biblioteki Publicznej. Pani Ewelina zaprezentowała uczniom fragmenty książki Anny Onichimowskiej pt. Dzień czekolady, z oryginalnymi ilustracjami Emilii Dziubak. Poznaliśmy główna bohaterkę Monikę, która wydaje się być radosną, nieco szaloną osóbką oraz jej nowego przyjaciela, Dawida. Czy ich dalsze losy będą pełne beztroskiej zabawy, czy też przyjdzie im się zmierzyć z trudną rzeczywistością......?

            Dziękujemy pani Ewelinie za poświęcony nam czas oraz niespodzianki – zakładki!

          • Dlaczego warto czytać?

          • Czytanie to umiejętność, bez której trudno byłoby funkcjonować we współczesnym świecie. „Czytanie, pisanie należą do podstawowych warunków koniecznych do bycia aktywnym członkiem społeczeństwa. Czytanie i pisanie są także umiejętnościami nieodzownymi do korzystania z nowych systemów komunikacyjnych”. (Działalność bibliotek publicznych: wytyczne IFLA/UNESCO)

            Bez wątpienia przynosi ono wiele korzyści dla rozwoju młodego człowieka:

            - czytanie przez dorosłych małym dzieciom, pozytywnie wpływa na ich poczucie bezpieczeństwa, wzmacnia więzi rodzinne, rozwija zasób słownictwa, daje swobodę w mówieniu, pozwala dorosłym na przekazywanie zasad i wartości,

            - dzieci w młodszym wieku szkolnym, które sięgają po książki, mają szansę nie tylko wzbogacić wiedzę, ale także ulepszać pamięć, myślenie logiczne, przyczynowo-skutkowe i krytyczne,

            - czytanie doskonali umiejętność koncentracji, nasza rzeczywistość obfituje w mnóstwo „rozpraszaczy uwagi” wywołujących trudności w skupieniu się na wykonywanej czynności – kilkadziesiąt minut czytania staje się nieocenionym treningiem koncentracji,

            - osoby, które czytają, są bardziej asertywne i pewne siebie, mają potrzebę weryfikacji tego, co usłyszą,

            - czytanie może być zdrową alternatywą dla telewizji, komputera i gadżetów elektronicznych.

            Zapraszamy wszystkich uczniów do częstych wizyt w bibliotece, każdy znajdzie tu coś dla siebie, zwłaszcza, że zbiory biblioteczne powiększyły się o wiele ciekawych pozycji zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

          • Bezpieczna droga do szkoły - wizyta policjantów.

          • Wakacje dobiegły końca, a po dwumiesięcznej przerwie uczniowie powrócili do szkół. W tym okresie zwracamy szczególną uwagę na to, by przygotować dzieci do uczestnictwa w ruchu drogowym. 8 września Szkołę Podstawową w Krzeczowie odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej w Myślenicach. W trakcie pogadanki zostały omówione zasady poruszania się po drodze. Uczniowie utrwalili sobie jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i poruszać się poboczami dróg. Policjanci podkreślali, jak istotne jest używanie elementów odblaskowych po zmroku, dzięki którym pieszy i rowerzysta jest widoczny na drodze. Zaprezentowano także film edukacyjny poruszający temat zagrożeń, na jakie narażone są dzieci nie tylko w szkole. Dodatkowo uczniowie otrzymali książeczki "Uczymy się żyć bezpiecznie', które okazały się bardzo wartościową lekturą.

            Panom Policjantom z Komendy Powiatowej w Myślenicach dziękujemy za tak interesujące i bardzo potrzebne spotkanie!

          • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

          • Po długich wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. 1 września zapraszamy uczniów pod szkołę na godzinę 7:45 skąd wraz z nauczycielami wyruszymy do kościoła. Msza Święta rozpocznie się o godzinie 8:00. Po Mszy wracamy do szkoły, gdzie odbędzie się apel oraz spotkania z wychowawcami.

            Z wielką radością oczekujemy na wszystkich uczniów! Do zobaczenia!

          • Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 
            w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Krzeczowie
            odbedzie się 24 czerwca 2022 roku wg harmonogramu: 

             

            Msza Świeta na zaknczenie roku 8.00

            Apel i wreczenie nagród.

            Spotkanie z wychowawcami i rozdanie świadectw.

             

          • Wycieczka w Pieniny

          • 7 czerwca uczniowie klasy czwartej i piątej brali udział w  wycieczce krajoznawczej po Pienińskim Parku Narodowym. Jedną z atrakcji był spływ Dunajcem, dzieci podziwiały przyrodę tętniącą życiem i malownicze ukształtowanie terenu. Uczestnicy wycieczki doświadczyli również wycieczki rowerowej, a także zwiedzili zaporę w Czorsztynie- Niedzicy.

          • Szkolenie z pierwszej pomocy.

          • 7 czerwca gościliśmy w naszej szkole lekarza Piotra Bubulę, który przeprowadził dla uczniów i przedszkolaków szkolenie z pierwszej pomocy. Dzieci utrwaliły sobie podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrażających życiu. Uczniowie pod okiem specjalisty uczyli się jak prawidłowo wezwać pomoc, ćwiczyli ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, prowadzili resustytację przy użyciu fantomów. Dodatkowo dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda karetka pogotowia i przyglądnąć się w jaki sposób profesjonalnie zabezpiecza się chorego podczas transportu do szpitala. Serdecznie dziękujemy doktorowi Piotrowi Bubuli za poświęcony czas, a także NZOZ Specjalmed za użyczenie karetki pogotowia. Dzięki takim działaniom czujemy się bezpieczniej.

          • Dzień Dziecka w naszej szkole.

          • 1 czerwca gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela dyscypliny sportowej, która nazywa się Freestyle Football. Dzieci miały okazję zobaczyć na żywo pokaz trików piłkarskich zsynchronizowanych z muzyką, który został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubniu. W kolejnej części, chętne osoby mogły same spróbować swoich sił w Freestyle Football, a także zagrać w pojedynku z prawdziwym zawodowcem. Na koniec dzieci rywalizowały w międzyklasowych konkurencjach sportowych.

             

          • Pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

          • 20 maja 2022 roku w Lubniu odbył się IX Gminny Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę w kategorii klas I-III reprezentowali Hanna Kowalewska, Milena Wciślak i Robert Jaromin. Wszyscy uczestnicy konkursu pięknie się zaprezentowali. Pierwsze miejsce  zdobyła Milenka Wciślak. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Wycieczka klas I-III do Krakowa.

          • 9 maja odbyła się wycieczka najmłodszych klas do Krakowa. Dzieci odwiedziły Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie wzięły udział w warsztatach "Dziecinnie proste eksperymenty" oraz miały okazję korzystać z interaktywnej ekspozycji dostępnej w Ogrodzie. Na jego terenie znajduje się około 110 urządzeń. Każdego z nich warto dotykać, by różnymi zmysłami doświadczać zjawisk fizycznych. W kolejnej części wycieczki uczniowie zwiedzali Wzgórze Wawelskie. Dzieci zobaczyły dziedziniec zamkowy, odwiedziły Katedrę Wawelską, dotknęły Dzwonu Zygmunta i przeszły przez Smoczą Jamę. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.