• KONKURS PLASTYCZNO - CZYTELNICZY

• Biblioteka to miejsce, które kojarzy się głównie z wypożyczaniem książek, możliwością przeglądania ich, zatrzymania się nad ciekawą ilustracją czy fragmentem tekstu. Jest też miejscem wyjątkowym, w którym możemy się wyciszyć, zapomnieć o problemach i przenieść w świat ciekawych opowieści. Dzieci chętnie odwiedzają naszą szkolną bibliotekę, ale w ich wyobraźni pojawiają się obrazy, jak można by urządzić to miejsce, aby było jeszcze bardziej atrakcyjne.

Każdy uczeń, który miał pomysł na niebanalną bibliotekę mógł wziąć udział w konkursie plastyczno-czytelniczym „Biblioteka moich marzeń”. Jego celem było popularyzowanie czytelnictwa oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych, zachęcanie do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu.

Prace plastyczne, które dostarczono do organizatorów, przedstawiały bardzo interesujące koncepcje np. biblioteka w plenerze, biblioteka połączona z obserwatorium astronomicznym czy też taka, w której do czytelników łaszą się koty… Autorzy rysunków wykazali się kreatywnością, starannością i dbałością o szczegóły. Nagrodzeni uczniowie:

Kategoria klas I – III

miejsce 1 – Nadia Kwatyra