• Projekt czytelniczy „Książkobranie”

• Większość z nas pamięta popularną grę planszową „Grzybobranie”, polegającą na poruszaniu się po planszy zgodnie z wynikiem rzutu kostki i zbieraniu trofeów. Stała się ona dla uczniów klasy czwartej inspiracją do stworzenia zmodyfikowanej wersji, pozwalającej sprawdzić wiedzę o książkach. Pomysł wykonania własnej planszówki został przyjęty przez uczniów z entuzjazmem. Podczas prac zespołowych dokonali wyboru swoich ulubionych książek, które miały się stać motywem przewodnim dla tworzonych łamigłówek.  Z zaangażowaniem wymyślali zasady, opracowywali zestawy pytań, wykonywali plansze oraz akcesoria niezbędne do przeprowadzenia rozgrywki. Podczas zajęć edukacji czytelniczej w dniu 9 grudnia miał miejsce pierwszy turniej gier planszowych „Książkobranie”, towarzyszyły mu emocje, zapał i aktywność oraz dobra zabawa. Uczniowie wykazali się znajomością tytułów, autorów, postaci i wydarzeń z książek. Egzemplarze gier przekazali do biblioteki szkolnej, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł je obejrzeć, utwalić i poszerzyć swoją wiedzę czytelniczą.

• Wycieczka Warszawa

• Już po raz kolejny w ramach projektu Poznaj Polskę uczniowie klasy VI I VIII wraz z opiekunami  uczestniczyli w  wycieczce  do Warszawy. Przez trzy dni od 07. do 09 grudnia zwiedzaliśmy stolice. Odwiedziliśmy  Stare Miasto, Pomnik Małego Powstańca, Warszawską Syrenkę, Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie z  zajęciami edukacyjnymi, Łazienki Królewskie, muzeum Pollin, Bibliotekę Narodową, Pałac Kultury, cmentarz oraz Centrum Nauki Kopernik. To była wspaniała przygoda.

• Zbiórka dla Hospicjum - zakończenie akcji.

• Zbiórka Mikołajkowa dla podopiecznych Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej dla Dzieci dobiegła końca. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do akcji. Darowizny zostały dostarczone do hospicjum, a 6 grudnia trafią w ręce dzieci. Mamy nadzieję, że sprawią wiele radości.