• Wyróżnienie w konkursie plastyczno-literackim "Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień szczęśliwe życie" dla naszych uczniów.

          • Pod koniec zeszłego roku szkolnego dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w konkursie plastyczno-literackim organizowanym przez kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Był to konkurs profilaktyczno-edukacyjny dla uczniów oraz przedszkolaków z całej Polski. Temat konkursu brzmiał następująco: Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie.

            Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wykonały prace plastyczne, które przedstawiają szczęśliwą chwilę ze swojego życia. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, iż dwoje z nich zdobyło wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Dzieci otrzymały dyplomy i ciekawe książki.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Szkolenie o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni - finansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Lubień

          • 15 listopada nasza szkoła gościła specjalistę ds. profilaktyki uzależnień - pana Marka Szczotkowskiego, który spotkał się z uczniami i nauczycielami, by omówić zagrożenia jakie niesie ze sobą korzystanie z mediów społecznościowych.

            Szkolenie "Cyberzagrożenia - młodzież w świecie nowych mediów" odbyło się w dwóch grupach wiekowych. Najpierw wykładu wysłuchali najmłodsi uczniowie z klas 1-3, w następnej kolejności starsi. Podczas spotkania bardzo dokładnie omówiony został temat uzależnienia od komputera i internetu, a także zjawisko cyberbulingu - przemocy w sieci. Szkolenie przeprowadzone zostało w sposób przystępny i interesujący, a prowadzący niejednokrotnie odnosił się do przykładów i doświadczeń z własnej praktyki zawodowej. Na zakończenie uczniowie zostali poinstruowani w jaki sposób należy bezpiecznie korzystać z dostępnych mediów. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza ochroni naszą młodzież przed zagrożeniami czyhającymi w sieci.

            Dziękujemy panu Markowi Szczotkowskiemu za bardzo ciekawe i jakże potrzebne w obecnych czasach szkolenie.

             

          • Akademia z okazji Święta Niepodległości

          • ,,Co to jest niepodległość?

            Teraz wiem już na pewno.

            Każde dziecko zawoła:

            To polski dom, polska szkoła !!!"

            10 listopada, w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Program przygotowali uczniowie z klasy ósmej, siódmej, piątej i czwartej pod kierunkiem nauczycieli.

            Krótka lekcja historii, którą tym razem pięknie prowadzili uczniowie, pokazała jak trudna, długa i pełna poświęceń była droga Polaków do wolności. Komentarz, wiersze oraz piosenki przybliżyły dzieciom znaczenie takich słów jak: ojczyzna, godło, wolność, barwy narodowe oraz uzmysłowiły jak wielką wartością jest nasz język ojczysty czy możliwość zdobywania wiedzy w polskiej szkole.

            Cieszmy się tym wielkim Świętem wszystkich Polaków, ale kochajmy i szanujmy naszą Ojczyznę każdego dnia.  

          • Zawody sportowe

          • Dnia 28 października w Tenczynie odbyły się gminne zawody sportowe w siatkówkę młodzieży szkolnej, w których udział brali uczniowie naszej szkoły. Drużyna chłopców zajęła trzecie miejsce, a dziewcząt pierwsze, awansując do kolejnego etapu. Zawody powiatowe odbyły się tydzień później w Myślenicach, a nasze reprezentatki uplasowały się w nich na trzecim miejscu. 8 listopada swoje zmagania w piłce siatkowej rozpoczęli nasi młodsi uczniowie. Drużyny chłopców i dziewcząt zajęły drugie lokaty.

          • "POZNAJ POLSKĘ" - Wycieczka do Wrocławia 3-5.11.2021r.

          • 30 uczniów klas V, VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Krzeczowie w dniach 3-5 listopada 2021 roku brali udział w  niezapomnianej wycieczce do Wrocławia.  Dzięki Projektowi Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę" uczniowie uzyskali dofinansowanie w wysokości 80% całkowitego kosztu wycieczki.

                        Podróż rozpoczęliśmy dnia 3 listopada 2021 roku o godz. 6.00 i po 6 godzinach zawitaliśmy do Wrocławia. Przywitał nas znakomity przewodnik, który prezentował nam miejsca historii, kultury i dziedzictwa narodowego oraz największe osiągnięcia polskiej nauki.

                        Pierwszego dnia zobaczyliśmy zespół historycznego centrum miasta, Ostrów Tumski, gotycką katedrę Jana Chrzciciela, pomnik Jana Nepomucena, most zakochanych, Uniwersytet Wrocławski, barokową Aulę Leopoldina, Stare Jatki, Rynek, Ratusz - Muzeum Miejskie Wrocławia, pręgierz, Kamienice „Jaś i Małgosia”, fontanny, Plac Solny. W trakcie zwiedzania uczniowie szukali najpopularniejszych symboli Wrocławia, czyli  krasnali. Uczniowie bardzo się w to zaangażowali.  Później udaliśmy się do Muzeum Pana Tadeusza - części Ossolineum, które mieści się w kamienicy Pod Złotym Słońcem na Rynku. Zwiedziliśmy w nim dwie wystawy. Pierwsza pt. "Rękopis Pana Tadeusza" opowiada o historii powstania książki. Uczniowie zobaczyli jedyny istniejący rękopis Mickiewiczowskiego arcydzieła. Druga część wystawy pt. "Misja Polski" przedstawia na przykładzie życiorysów Władysława Bartoszewskiego i Jana Nowaka-Jeziorańskiego losy pokolenia, które w czasie II wojny światowej walczyło o niepodległość Polski. Później udaliśmy się do Hotelu Boutique na obiadokolację i nocleg.

                        Drugiego dnia odwiedziliśmy najstarszy na ziemiach polskich Ogród Zoologiczny wraz ze słynnym Afrykarium. Zwiedziliśmy unikatowy kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu takie jak: Morze Czerwone, Afryka Wschodnia, Kanał Mozambicki, Wybrzeże Szkieletów, Dżungla nad rzeką Kongo. Byliśmy świadkami karmienia manatów, które już niejednokrotnie rodziły się we wrocławskim zoo. Podziwialiśmy pływające płaszczki, rekiny, ryby rafy koralowej, najmniejsze antylopy świata - dikdiki, kotiki afrykańskie, pingwiny przylądkowe, meduzy, krokodyle oraz liczne ptaki. W Ogrodzie Zoologicznym oglądnęliśmy m.in. Pawilon Madagaskar, Tajemnice Sahary, Terrarium. Później spacerem udaliśmy się do Pawilonu Czterech Kopuł gdzie znajduje się Muzeum Sztuki Współczesnej - Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Od roku 2006 Pawilon wraz z sąsiadującą Halą Stulecia znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwialiśmy prace artystów polskich II połowy XX i XXI wieku oraz najbardziej znanej na świecie współczesnej artystki - Magdaleny Abakanowicz. Później przejechaliśmy do niezwykłego miejsca - Rotundy Panoramy Racławickiej. Uczniowie poznali tam historię bitwy pod Racławicami oraz jej znaczenia dla powstania kościuszkowskiego. Następnie naszym oczom ukazała się Panorama Racławicka - jedyna zachowane polskie malowidło panoramiczne i jedno z niewielu zachowanych na świecie. Obraz został namalowany w latach 1893-1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Do jego stworzenia zużyto 1800 metrów kwadratowych tkaniny. Zachwyt w oczach uczniów jest nie do opisania. Po zachwycie Panoramą Racławicką poszliśmy nadal obcować ze sztuką w gmachu Głównym Muzeum Narodowego. Zwiedzanie zaczęliśmy od wystawy Skarb Średzki (unikatowy zespół  średniowiecznych precjozów ukryty w połowie XIV w. w Środzie Śląskiej a odkryty 30 lat temu). Następnie podziwialiśmy sztukę europejską XV-XX w., sztukę śląską XVI-XIX w., sztukę śląską XIV-XVI w. oraz rzemiosła i sztukę zdobniczą - sztukę Wschodu, współczesną ceramikę i szkło. Po pełnym przygód dniu udaliśmy się do Hotelu Boutique na obiadokolację i odpoczynek.

                        Trzeci dzień to był niestety nasz ostatni dzień we Wrocławiu. Rozpoczęliśmy go pysznym śniadaniem a później wymeldowaliśmy się z hotelu i udaliśmy się do ostatniego punktu naszej wycieczki...Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie. Jest to jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Znajduje się on w zabytkowym XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody. Hydropolis to miejsce gdzie technologie multimedialne, interaktywne instalacje, repliki, modele i ekrany dotykowe służą ukazaniu wody z różnych perspektyw. Wystawy podzielono na 7 stref: Głębiny, Ocean Życia, Strefa Relaksu, Człowiek i Woda, Historia Inżynierii Wodnej, Miasto i Woda, Stany Wody. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się: replika batyskafu Trieste, modele ryb głębinowych, makiety największych statków na świecie, multimedialna mapa Wrocławia, symulator zamieci śnieżnej oraz ogień z pary wodnej.  Pełni wiedzy na temat wody udaliśmy się na zakup ostatnich pamiątek z naszej wycieczki. Później wsiedliśmy do autokaru i wraz z opiekunami rozpoczęliśmy drogę powrotną do Krzeczowa. Dotarliśmy do domu o godz.16.30.

             

             

            Marzymy o takich wycieczkach.

          • Pasowanie na Przedszkolaka

          • 5 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Jest to wyjątkowe wydarzenie w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Uroczystość rozpoczęliśmy od krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Później odbyło się uroczyste pasowanie. Świeżo upieczone przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Dla Dzieci były to niezapomniane chwile.

          • „Pamięć serca nazywa się wdzięcznością”

          • Początek listopada to szczególny czas, w którym towarzyszy nam pamięć o zmarłych. Oderwani od codzienności zatrzymujemy się, składamy kwiaty i palimy znicze kierując swoje myśli do Tych, którzy odeszli.

            W związku ze Świętem Zmarłych, jak co roku, czcimy pamięć tych, których zabrakło wśród nas.

            Wspomnienia są dla szkolnej społeczności żywe, a szacunek ciągle pielęgnowany w sercach. To nie tylko znicz i karta pamięci pozostawiona na mogile. To także pochylenie głowy, modlitwa i opowieść. Bo jak mówił Jan Twardowski: „Można odejść na zawsze, by stale być blisko…”

          • Wizyta strażaków w szkole

          • 26 października do naszej szkoły zawitali szczególni goście - strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeczowie. Poświęcili oni swój czas, by omówić treści związane z bezpieczeństwem i postępowaniem w przypadku zagrożenia pożarowego.

            Odbyły się spotkania w dwóch grupach wiekowych. Najpierw swoją wiedzę poszerzali najmłodsi przedstawiciele szkoły – klasy I - III oraz oddział przedszkolny, a w następnej kolejności uczniowie klas IV – VIII. Strażacy zapoznali uczestników spotkania z sytuacjami, w których należy wezwać pomoc, utrwalili zasady prawidłowego zachowania podczas pożaru, przypomnieli numery alarmowe, przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki oraz jego wyposażenie. Szczególną atrakcją była możliwość założenia stroju i hełmu strażackiego oraz mini zawody w laniu wody wężem. Aby uzupełnić zapasy energii utracone podczas tak intensywnego dnia, panowie strażacy przygotowali słodki upominek, który szybko został skonsumowany.

            Była to wizyta długo wyczekiwana przez grono uczniowskie i bardzo entuzjastycznie przyjęta. Dzieci na tę okazję przygotowały piękne prace plastyczne, a także wspaniałe wiersze. Najciekawsze dzieła zostały nagrodzone wspaniałymi upominkami od panów strażaków.

            Jesteśmy bardzo wdzięczni Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeczowie za poświęcony nam czas, przygotowane upominki, a przede wszystkim za cenne rady, które zostały nam przekazane.

             

          • Wspomnienia z Krynicy - wystawa prac plastycznych

          • Po wspaniałej wycieczce klas I - IV do Krynicy-Zdroju, uczniowie przelali swoje wspomnienia na papier. W ten  sposób powstały liczne prace plastyczne przedstawiające najpiękniejsze wspomnienia z wyprawy. Zdecydowanym faworytem wśród owych wspomnień, okazała się być ścieżka w koronach drzew. Najciekawsze dzieła zostały zaprezentowane na gazetce szkolnej.