• Wycieczka do Oświęcimia

• Dnia 14 września, uczniowie klasy siódemej i ósmej udali się do Oświęcimia by zwiedzić Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz zapoznać się ze zjawiskiem holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce. Uczestnicy wycieczki poznali historię obozu koncentracyjnego oraz zobaczyli na własne oczy jak żyli więźniowie w obozie założonym przez Nazistów. Na uczniach ogromne wrażenie zrobiły baraki, gdzie mieszkali aresztowani przez Niemców ludzie różnych narodowości oraz warunki, w których przyszło im żyć. Przewodnicy grup, opowiadając historię obozu wzbudzili w uczniach zaciekawienie i niedowierzenie tym co wydarzyło się w zwiedzanym miejscu. Uczestnicy wyjazdu z pewnością na długo zapamiętają wizytę w tym muzeum, gdzie na każdym kroku widoczne są elementy upamiętniające dzieje obozu oraz ludzi, którzy w nim zginęli.

• Konkurs KRUS

• Placówka Terenowa KRUS w Myślenicach informuję, że po raz trzeci  odbędzie się losowanie hulajnóg dla dzieci, które wykonają kurs e-learningowy pt.

"Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy".

Działanie skierowane jest do dzieci urodzonych w latach 2007 - 2015, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny jest ubezpieczony w KRUS.

Szczegółowe zasady przyznawania nagród dostępne są na stronie www.krus.gov.pl

• Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

• Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

Obowiązkową i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie:

• korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub miejscowym urzędzie gminy/miasta;
            • dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do soboty od 8.00 do 18.00 (od dnia 13 września br. do końca trwania spisu tj. 30 września br. infolinia będzie czynna w godzinach od 8.00 do 20.00).

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi – telefonicznie (z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99) lub bezpośrednio. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.

Udział w spisie to nasz ustawowy obowiązek – nie odkładajmy go na ostatnią chwilę.

Spiszmy się, bo Liczymy się dla Polski